вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 144
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Скопје

ВИДЕО: Наезда од стаорци во населба Аеродром, општината молчи

ВИДЕО: Наезда од стаорци во населба Аеродром, општината молчи

Видеото кое до нашата редакција го испратија загрижени граѓани од општина Аеродром покажува за тоталната неспособност на Златко Марин како прв човек на општина Аеродром.

Имено на видеото се гледа еден стаорец, а граѓаните кои ни го испратија ова видео ни рекоа дека неколку минути претходно глетката била ставична поради големиот број на стаорци.

Претходно истиот овој проблем се појави и во зградите во Ново Лисиче.