понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 0
home Скопје

(ВИДЕО) Метеж кај Мавровка поради реконструкција на булеварот кон Бит Пазар

(ВИДЕО) Метеж кај Мавровка поради реконструкција на булеварот кон Бит Пазар

Движењето по булеварот Крсте Петков Мисирков, кај трговскиот центар Мавровка во Скопје, денеска се одвива отежнато поради почеток на градежни работи на коловозот. Активностите се одвиваат на потегот од ТЦ Мавровка кон поликлиниката Бит Пазар.

Како што информираат од Град Скопје и општина Чаир, градешните работи ќе се одвиваат од двете страни на булеварот и ќе траат во следните 30 дена.

ИЗВОР: АЛСАТМ

Коронавирус