вторник, 3. август 2021. Вести денес: 7
Вонредна вест

Стивнува пожарот во Кочани: Човечки жртви нема, пет лица се во болница- огнот сè уште не е целосно изгаснат

home Скопје

Видео кое ќе ви го разубави денот: Еве како се освежува слоницата во скопската зоолошка

Видео кое ќе ви го разубави денот: Еве како се освежува слоницата во скопската зоолошка

Слоницата во скопската зоолошка градина ужива во разладувањето со вода.

Од зоолошката на својот Фејсбук профил објавија видео, кое сме сигурни дека ќе ви го разубави денот.

Слоницата се вика Дуња и денес ја отвори сезоната за бањање,

Коронавирус