среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 140
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Скопје

ВИДЕО: Каспер и Флопи од скопската Зоолошка го прославија денот на жирафите

ВИДЕО: Каспер и Флопи од скопската Зоолошка го прославија денот на жирафите

Вчера беше Светски ден на жирафите, а по тој повод од Зоо Скопје објавија видео од Каспер и Флопи.

-Го славиме Светскиот ден на жирафите. Ве поздравуваат Каспер и Флопи, велат од скопската Зоолошка.

Коронавирус