сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Скопје

ВИДЕО: Игор Лазарев со повик до сите опозициски претставници да дадат поддршка на Наташа Котлар за Центар

ВИДЕО: Игор Лазарев со повик до сите опозициски претставници да дадат поддршка на Наташа Котлар за Центар

Носителот на советничката листа на Коалицијата за Обнова на Македонија, Игор Лазерев од СПМ ги повика денес на обединување на носителите на листа за Центар од Левица, Марија Среброва и независната листа на Јана Белчевска. За реализација на нивните квалитетни проекти во наредниот период според Лазарев потребно е Наташа Котлар да застане на чело на Општина Центар.

-Сите кои во првиот круг гласаа за кандидат кој не влезе во вториот круг и сите останати кои не гласаа ги повикувам да гласаат во вториот круг за професорката Наташа Котлар, заклучи Лазарев.

Коронавирус