четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 141
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

ВИДЕО: „Една од најтажните години за зеленилото во Карпош“

ВИДЕО: „Една од најтажните години за зеленилото во Карпош“

Една од најтажните години за зеленилото во Карпош, пишува Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил.

-Речиси единствените зелени површини што останаа летово беа оние за коишто се грижеа сами граѓаните. Ваква состојба не смее да се повтори, вели тој како коментар на видеото кое го објавува.

Коронавирус