понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 0
home Скопје

ВИДЕО: Бутел е претворен во голема депонија

ВИДЕО: Бутел е претворен во голема депонија

На само 500 метри од обиколницата во Бутел, во срцето на самата општина се наоѓа голема депонија која седи со денови без никој да реагира од надлежните.

Коронавирус