сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Вечерва „Пушкинови денови” во Кисела Вода

Вечерва „Пушкинови денови” во Кисела Вода

Општина Кисела Вода ги поканува своите жители да бидат дел од годинешните „Пушкинови денови”.

-Попладнево, во 18 часот, во паркот „Пушкин”, отворен точно пред 10 години, градоначалникот Филип Темелковски и амбасадорот на Руската Федерациjа во Сергеј Баздникин ќе отворат детско игралиште и ќе се обратат, по што ќе следи културно-уметничка програма посветена на одбележувањето на 220 години од раѓањето на големиот руски поет Александар Сергеевич Пушкин, информираат од општината.

Коронавирус