петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 168
Во живо

ВО ЖИВО: Мини митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Демир Хисар

home Скопје

Вечерва Наум Петрески и Зуица Лазова ќе одржат концерт на „Три круши 2018“

Вечерва Наум Петрески и Зуица Лазова ќе одржат концерт на „Три круши 2018“

Вечерва со почеток во 20 часот, во верско рекреативниот центар Три круши, најпознатите македонски фолк изведувачи Наум Петрески и Зуица Лазова ќе одржат целовечерен концерт.

Културното лето „Три круши 2018“ продолжува и утре, кога и официјално завршува оваа манифестација.

Публиката утревечер ќе има можност да ужива во концертите на Кристина Арнаудова и Силви Бенд.

Најнови вести

Локални избори 2021