петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 158
home Скопје

Важно соопштение од Водовод за жителите на Гази Баба

Важно соопштение од Водовод за жителите на Гази Баба

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 17.10.2020 година (сабота),поради реконструкција на  водоводна мрежа од Ф 150 “на Бул. Александар Македонски бб, водоснабдувањето ќе биде намалено од 09:00 часот до завршување на дефектот, а со намален притисок  ќе бидат корисниците од населбите: Автокоманда, Маџари и Сингелиќ. (општина Г.Баба)

 

Коронавирус