четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 173
home Скопје

Важно соопштение од ЈСП за утре: Еве како ќе сообраќа јавниот превоз

Важно соопштение од ЈСП за утре: Еве како ќе сообраќа јавниот превоз

Поради верскиот празник Богојавление (Водици), утре јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред.
Исклучок ќе бидат линиите 11, 11А, 18А, 32, 47А, 51, 55, 55Б, 55В, 56, 56А, 70, 74, 81, 118, 160, 164 и 180, кои ќе сообраќаат по саботен возен ред.

Дежурни ќе бидат билетарниците на Зелен пазар и Транспортен центар кои ќе работат од 7 до 19 часот, а од 7 до 13 часот отворена ќе биде билетарницата во Ѓорче Петров.

Жичарницата ќе работи вообичаено, од 10 до 17 часот.

Коронавирус