вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Важно соопштение од ЈСП за сите кои утре ќе се возат со автобус

Важно соопштение од ЈСП за сите кои утре ќе се возат со автобус

Поради верскиот празник Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица), утре возилата од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред.

По делничен возен ред ќе сообраќаат само возилата на приватните превозници, односно линиите 11, 11А, 47А, 55 и 55Б, информираат од ЈСП- Скопје.

Дежурни ќе бидат три билетарници и тоа:
Транспортен центар 7-19.30 часот
Зелено пазарче 7-19.30 часот
Ѓорче Петров 7-13 часот.

Коронавирус