недела, 5. декември 2021. Вести денес: 113
home Скопје

Важна вест за возачите – овие улици ќе бидат блокирани во Скопје

Важна вест за возачите – овие улици ќе бидат блокирани во Скопје

Поради закажан протест во централното градско подрачје во Скопје, утре од 17 часот ќе биде воведен посебен сообраќаен режим.

Како што информираат од МВР, демонстраните кои се организирани од страна на политичка партија ќе се движат од плоштадот ВМРО, десно по улицата „Даме Груев“, право по улицата „Васил Главинов“, право по булеварот „ВМРО“, лево по булеварот „Илинден“ до пред зградата на Влада на Р. Македонија.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Коронавирус