понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 27
home Скопје

Утре улица Војдан Чернодрински без вода

Утре улица Војдан Чернодрински без вода

Од ЈП Водовод и Канализација добивме известување дека на ден 20.01.2022 година ( четврток ), поради изведување на водоводен приклучок ф-300 мм., на ул. Војдан Чернодрински бб, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица, вклучително противпожарната станица и полициската станица.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:30 часот до завршување со активностите. ( Општина Чаир )

Коронавирус