четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 69
home Скопје

Утре прекин во водоснабдувањето на ул.„Фуштанска“

Утре прекин во водоснабдувањето на ул.„Фуштанска“

Поради уличен дефект од Ф-6/4 на ул.„Фуштанска“ 90а во населба Гази Баба, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од оваа улица.

Од РЦУК Скопје информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 8:30 часот до санирање на дефектот.

Коронавирус