сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 54
home Скопје

Утре повеќе населби во Гази Баба без струја речиси половина ден- прочитајте дали сте меѓу нив

Утре повеќе населби во Гази Баба без струја речиси половина ден- прочитајте дали сте меѓу нив

Потрошувачите од улиците „Зендел Џемаил”, „Боривое Милошевски” и „Вера Радосавлевиќ” 2, 4, 6 и 8 во Општина Гази Баба утре од 9:30 до 15:20 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипи на ЕВН Македонија АД.

Коронавирус