сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Утре посебен сообраќаен режим на подрачјето на Град Скопје

Утре посебен сообраќаен режим на подрачјето на Град Скопје

Во текот на утрешниот ден поради официјална посета на странска делегација на Република Македонија, ќе има посебен сообраќаен режим на подрачјето на Град Скопје.

Од Министерството за внатрешни работи испаќаат апел до учесниците во сообраќајот да ги почитуваат наредбите од страна на полициските службеници.

Qatar 2022