четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 59
home Скопје

УТРЕ ИЗБЕГНУВАЈТЕ ГО ЦЕНТАР: Посебен сообраќаен режим, повеќе улици ќе бидат затворени

УТРЕ ИЗБЕГНУВАЈТЕ ГО ЦЕНТАР: Посебен сообраќаен режим, повеќе улици ќе бидат затворени

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека на 23.06.2021 (среда), поради официјална посета на странска делегација на Република Северна Македонија, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот на поширокото централно подрачје на градот Скопје.

За таа цел, МВР апелира до граѓаните – учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои што ќе ги издаваат полициските службеници.

Qatar 2022