сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 75
home Скопје

Утре и задутре делови од Карпош, Ѓорче Петров и Аеродром без струја

Утре и задутре делови од Карпош, Ѓорче Петров и Аеродром без струја

ЕВН Македонија АД известува дека на ден 13.09.2021 година ( понеделник ), без електрична енергија ќе останат:

–  во периодот од 10:00 до 14:00 часот, корисниците на дел село Волково, ул.24. ( општина Ѓорче Петров );
–  во периодот од 09:00 до 14:00 часот, корисниците на дел од населба Лисиче – подулица Врполе бр. 1, 3 и 5, дел од ул. Мите Богоевски (објектите со реден број од 40-52) (општина Аеродром )
–  во периодот од 09:30 до 10:30 часот, корисниците на дел од ул. Гиго Михајловски зграда бр.9 влез 3 ( општина Карпош )

на ден 14.09.2021 година ( вторник ), без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09:00 до 15:00 часот, корисниците на дел од ул. Леринска и Загребска. ( општина Карпош )
–  во периодот од 09:00 до 11:00 часот, корисниците на ,,Млекара“ бензиска пумпа –

Коронавирус