понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 87
home Скопје

Утре и задутре без струја делови од Аеродром и Илинден

Утре и задутре без струја делови од Аеродром и Илинден

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека:
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат следните корисници:

на ден 03.12.2021 година ( петок ) :

–  од 08:00 до 13:00 часот, корисниците од дел од ул. Мите Богоевски. (Општина Аеродром )
– од 10:00 до 14:30 часот, корисниците од дел од с. Горно Лисиче. (Општина Аеродром )

на ден 04.12.2021 година ( сабота ) :

–  од 08:00 до 14:00 часот, корисниците од дел од нас. Илинден, поточно улиците бр. 32 и бр. 34 и објектите во околината на хотелот Белви . (Општина Илинден )

Коронавирус