вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Скопје

Утре и задутре без струја дел од корисниците во Бутел, Ѓорче Петров и Центар

Утре и задутре без струја дел од корисниците во Бутел, Ѓорче Петров и Центар

Утре и задутре без снабдување со електрична енергија ќе останат дел од корисниците во општините Бутел, Ѓорче Петров и Центар, информираат од РЦУК Скопје.

Без струја утре, во периодот од 10:00 до 12:00 часот, ќе останат корисниците од ул. „Бутелска“ во општина Бутел.

Во понеделник пак без електрична енергија во периодот од 09:00 до 15:00 часот ќе бидат дел од корисниците од село Орман во општина Ѓорче Петров, а во периодот од 10:00 до 11:30 часот, корисниците од ул. „Мајка Тереза“ бр.12 и бр.20 во општина Центар

Коронавирус