вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Скопје

Утре без вода високите зони на улиците „Бојмија„ и „23 Октомври“ во Аеродром

Утре без вода високите зони на улиците „Бојмија„ и „23 Октомври“ во Аеродром

Поради реконструкција на водоводна мрежа ф-100мм на ул. „23-Октомври – раскрсница со ул. „Бојмија“ прекин во водоснабдувањето утре ќе имаат корисниците од висока зона на ул. „Бојмија згр. 2, 4, 6, 8 и дел од корисниците од ул. „23 Октомври“, во општина Аеродром.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато во периодот од 09:00 до завршување на работите за реконструкција.