среда, 20. март 2019. Вести денес: 0
home Скопје

Утре без вода ул. „Ѓуро Ѓоновиќ“ во Маџир Маало

Утре без вода ул. „Ѓуро Ѓоновиќ“ во Маџир Маало

Поради уличен дефект на цевка Ф 200 милиметри на ул.„Ѓуро Ѓоновиќ“ бр.49 во населба Маџир Маало, утре без вода од 9:00 часот ќе останат корсниците од населбата Маџир Маало, општина Центар.

Прекинот во водоснабдувањето, како што информираат од РЦУК Скопје, ќе биде до завршување на дефектот.