понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 114
home Скопје

Утре без вода корисниците од Бојане, општина Сарај

Утре без вода корисниците од Бојане, општина Сарај

За корисниците од село Бојане, во општина Сарај, утре можен е кус прекин на водоснабдување, соопштија од РЦУК-Скопје, по информација од ЈП Водовод и Канализација.

Прекинот во снабдувањето со вода е поради чистење и хлорирање на резервоарот во Бојане, а ќе трае од започнување на работите во 09:00 часот се до нивното завршување.

Коронавирус