сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 33
home Скопје

Утре без вода корисниците на Кеј 13-ти Ноември

Утре без вода корисниците на Кеј 13-ти Ноември

ЈП Водовод и канализација известува дека на ден 16.04.2021 ( петок ), поради дефект на затворач ф-80 мм., на Кеј 13-ти Ноември (во близина на мостот Око), со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од Кејот.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со активностите. (општина Центар );

Коронавирус