вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Скопје

Утре без вода корисници од Сарај, Љубим и Матка

Утре без вода корисници од Сарај, Љубим и Матка

Без вода денеска од 15:30 часот се корисниците од Сарај, Љубим и Матка во Општина Сарај.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради дефект на водоводен затварач (Шибер) Ф250мм во ПС Сарај.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

Коронавирус