понеделник, 25. март 2019. Вести денес: 95
home Скопје

Утре без вода ќе останат дел од корисниците во Кисела Вода

Утре без вода ќе останат дел од корисниците во Кисела Вода

Дел од корисниците во Кисела Вода, утре, 11 мај, ќе останат без вода, информира Регионалниот центар за управување со кризи.

„Од ЈП Водовод и Канализација, известени сме дека на 11 мај поради поврзување на водоводна мрежа на ул. Тодор Паница со ул. Јордан Филиповски, во периодот од 08 до 11 часот без вода ќе останат корисниците од улиците Тодор Паница и Јордан Филиповски“, се вели во информацијата.