четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 131
home Скопје

Утре без вода ќе биде општина Сопиште

Утре без вода ќе биде општина Сопиште

Без вода утре од 10 часот ќе биде Општина Сопиште, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Како што информираат од претпријатието, прекинот на водоснабдувањето е поради дефект шибер Ф 150 на улица 13 во Сопиште и ќе трае сѐ до санирање на дефект. (МИА)

ЕУРО 2020

Македонија