понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 121
home Скопје

Утре без вода ГУЦ „Здравко Цветковски“

Утре без вода ГУЦ „Здравко Цветковски“

Без вода утре од 8:30 до 15:30 часот ќе останат корисниците од С.Г.Г.У. „Здравко Цветковски“ и комплексот околу училиштето.

Како што соопштија од Водовод Скопје, прекинот со водоснабдување е поради поврзување на нова линија од Ф-225мм на булеварот „Партизански одреди“ и „Митрополит Теодосиј Гологанов“.

Коронавирус