сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 45
home Скопје

Утре без вода делови од општина Сопиште

Утре без вода делови од општина Сопиште

Поради чистење на резервоарот Сопиште утре прекин во водоснабдувањето ќе има во населените места Ракотинци, Добри Дол и Сопиште, во општина Сопиште.

Како што соопшти РЦУК, прекинот во водоснабдувањето ќе биде во период од 8:30 до 14:30 часот.

Коронавирус