вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 130
home Скопје

Утре без вода делови од општина Карпош

Утре без вода делови од општина Карпош

Од ЈП Водовод и Канализација добиено е известување дека на ден 27.10.2020 година ( вторник ), поради двоење во шахта од Ф-1“ цол на ул.Софиска 8, без водоснабдување од 09:00 часот ќе останат корисниците од следните улици: Софиска, Његошева, Копенхагенска и Бриселска до завршување на дефектот. (општина Карпош)

Коронавирус