недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Утре без вода делови од општина Гази Баба

Утре без вода делови од општина Гази Баба

Од ЈП Водовод и Канализација добивме известување дека на ден 19.11.2020 година ( четврток ) поради дефект на шибер од ф-200 мм., на Бул. Александар Македонски, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Хотел Континентал, Општина Гази Баба, Факултетите, Пуцко Петрол и со намален притисок ниска зона во Аутокоманда од 09:00 часот до завршување . ( општина Гази Баба )

Коронавирус