четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Скопје

Утре без вода делови од општина Центар

Утре без вода делови од општина Центар

Од ЈП Водовод и Канализација добивме известување дека на ден 24.11.2020 година ( вторник ) поради уличен дефект Ф – 400 мм., на ул Мирослав Крлежа бр.18, прекинато водоснабдување ќе има ул.Мирослав Крлежа на потегот од ул.Св.Климент Охридски до Аминта Трети.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до санирање на дефектот. ( општина Центар )

Најнови вести

Коронавирус