сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Утре без вода делови од општина Центар

Утре без вода делови од општина Центар

Заради отстранување дефект на водоводна  цевка со пречник  ¾ цол на ул. „Христо Смирненски“ бр. 32 утре без вода ќе останат корисниците од дел од истата улица и дел од ул. „Борка Талевски“ во општина Центар.

Како што соопштуваат од РЦУК, прекинот во водоснабдувањето ќе биде од 08:00 часот до завршување на интервенцијата.

Коронавирус