недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 46
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на Свети Николе

home Скопје

Утре без вода делови од населбите Автокоманда и Маџари

Утре без вода делови од населбите Автокоманда и Маџари

Утре, 5. декември 2018 година, поради уличен дефект на булевар Александар Македонски – спроти бензинската пумпа на Макпетрол, со намален притисок ќе останат корисниците од населбите Автокоманда и Маџари (општина Гази Баба) од 8:00 до 13:00 часот, односно до завршување на дефектот – известуваат од ЈП Водовод и канализација.

Коронавирус