сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 127
home Скопје

Утре без вода делови од Центар

Утре без вода делови од Центар

Регионалниот центар за управување со кризи Град Скопје, по добиеното известување од ЈП Водовод и Канализација, ги известува граѓаните дека , среда 20.10.2021 година:

– поради промена на затварач од 3” на улица Свети Кирил и Методиј 48, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците дел од улица Свети Кирил и Методиј и дел од улица Димитрие Чуповски. Прекинато водоснабдување од 09:00 часот до завршување. ( опш. Центар )

Коронавирус