среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 65
home Скопје

Утре без вода дел од ул.„Георги Димитров“ и „Вера Јоциќ“ во Кисела Вода

Утре без вода дел од ул.„Георги Димитров“ и „Вера Јоциќ“ во Кисела Вода

Поради реконструкција на водоводна мрежа од Ф-100 на ул.„Георги Димитров“ бб наспроти Т.Ц. во населба Кисела Вода, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул.„Георги Димитров“ и „Вера Јоциќ“.

Од РЦУК Скопје информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:00 часот до санирање на дефектот.

Коронавирус