понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 28
home Скопје

Утре без вода дел од Општина Центар

Утре без вода дел од Општина Центар

Поради  дефект  на приклучна цевка  од ф 100 мм. на ул. „Дане Крапчев“, 16, утре без  водоснабдување  ќе останат корисниците од споменатата улица, како и дел од корисниците од ул. „Благоја Давков“ во општина Центар.

Како што информира РЦУК-Скопје, по известување добиено од ЈП Водовод и Канализација, прекинот во водоснабдувањето ќе трае од 09:00 часот до санирање на дефектот.