понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 149
home Скопје

Утре без вода дел од населба Водно

Утре без вода дел од населба Водно

Од ЈП Водовод и Канализација добивме известување дека на ден 24.12.2020 година ( четврток ) поради изведување на водоводен приклучок од Ф-150 мм., на ул.Киро Гавриловски 3 во населба Водно, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул.Киро Гавриловски , водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до санирање на дефектот. ( општина Центар )

Коронавирус