четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 6
home Скопје

Утре без вода дел од населба „11 Октомври“

Утре без вода дел од населба „11 Октомври“

Поради поврзување на стара водоводна мрежа на нова водоводна мрежа од Ф-200мм на бул.Борис Трајковски бб во кругот на Пелагонија, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба „11 Октомври“ (бараки).

Од „Водовод“ информираат дека прекинот во водоснабдувањето ќе биде од 08:00 часот до завршување со техничкиот зафат.

Локални избори 2021