вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Утре без вода дел од Центар

Утре без вода дел од Центар

Од ЈП „Водовод и Канализација“ на Град Скопје, најавија дека на ден 23.04.2019 (вторник), заради изведување водоводен приклучок со пречник 80мм на ул. „Ристо Шишков“ бб, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Ј.Х.Џинот“, „Благоја Страчков“, 8 март, „Ристо Шишков“ и објектите во близина на Градски стадион.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот па до завршувањето на работата. (Општина Центар)

 

Коронавирус