сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 48
home Скопје

Утре без струја неколку скопски општини

Утре без струја неколку скопски општини

Од ЕВН Македонија АД добивме известување дека на ден 11.05.2021 година ( вторник ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08.30 до 14.00 часот, дел од корисниците од ул. Христо Татарчев лоцирани околу хотел НАЈС ( општина Кисела Вода ) корисниците од ул. Народен Фронт бр.65, 67, 68, 69, 70, 72, 73, 75 и 76, како и објектите на поликлиника Ружа и пансион Бјанко, додека во истиот термин краткотрајни прекини ќе имаат и објектите на Воденица, Дукат, Интермецо, карате клуб Работнички, автопералните во тој реон, како и останатите стопански објекти лоцирани на тие броеви. ( општина Центар )
– во периодот од 09.00 до 15.00 часот, корисниците од ул. Јан Хус. ( општина Карпош )
– во периодот од 09.30 до 14.30 часот, корисниците од ул. Џумајска од бр.17 до бр.23. ( општина Карпош )

Коронавирус