вторник, 10. мај 2022. Вести денес: 172
home Скопје

Утре без струја неколку крстосници во Скопје

Утре без струја неколку крстосници во Скопје

Од ЕВН Македонија АД информираат дека на ден 20.01.2022 година (четврток), поради закажани технички зафати во системот, без електрична енергија ќе останат:

•во време од 08.00 – 13.30 часот зграда број 37 на бул. Партизански Одреди – сите становии стопански објекти (о. Центар);

•од 09.00 – 12.00 часот дел од ул. Генерал Михајло Апостолски (о. Аеродром) и

•во време од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од улиците Мариовска, Мегленска и Милан Мијалковиќ (о. Кисела Вода) како и дел од корисниците од улиците Пандил Шишков, Коста Новаковиќ и дел од бул. Трета Македонска Бригада околу крстосницата со ул. Коста Новаковиќ (о. Аеродром).

Најнови вести

Коронавирус