вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 228
home Скопје

Утре без струја делови од три скопски општини

Утре без струја делови од три скопски општини

Заради технички зафати во дистрибутивната мрежа, без електрична енергија утре ќе останат делови од општините Карпош, Бутел и Кисела Вода.

Во периодот од 9:00 до 15:00 часот без струја ќе бидат корисниците покрај ул. „Скупи“ и под ул. „22“ во општина Карпош, а од 08:10 до 11.00 часот, Лозарство на Земјоделски факултет во општина Бутел.

Без струја и тоа во периодот од 9:00 до 14:00 часот ќе биде дел од ул. „Борис Трајковски“, објекти од Канал до Цементарница, и на истиот бул. подуличките „11“, „13“, во општина Кисела Вода.

Локални избори 2021