вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Утре без струја делови од Студеничани и Карпош

Утре без струја делови од Студеничани и Карпош

Заради технички зафати во електо дистрибутивната мрежа на ЕВН, на ден 05,08.2021 година (четврток), без електрична енергија ќе останат:

– во време од 09.00 – 12.00 часот жителите од селата Вртекица, Рамни Габер, Пагаруша, Долно и Горно Количани (о. Студеничани) и
– во време од 09,00 – 13,00 часот корисниците на дел од бул. Паризански Одреди и улиците Софиска и Петар Драганов (о. Карпош).

Најнови вести

Коронавирус