четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 72
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски

home Скопје

Утре без струја делови од повеќе скопски општини

Утре без струја делови од повеќе скопски општини

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 25.02.2021 година ( четврток ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 11.00 часот, корисниците од ул. Хаванска бр.3 и ул. Варшавска бр.9. ( општина Карпош )

– во периодот од 09.00 до 13.00 часот, дел од корисниците од ул. 5 во село Усје, како и објектот за деца со посебни потреби. ( општина Кисела Вода )

– во периодот од 09.00 до 15.00 часот, објектот на наплатната рампа Арнакија, како и корисниците од селата Арнакија, Буковиќ, Ласкарци, Семениште, Паничари, Чајлане и Раовиќ. ( општина Сарај )

– во периодот од 09.30 до 11.00 часот, дел од корисниците од село Свиларе. ( општина Ѓорче Петров )

– во периодот од 12.30 до 14.30 часот, дел од корисниците од бул. Партизански Одреди, како и дел од корисниците од улиците Његошева и Софиска. ( општина Карпош )

Коронавирус