недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 39
home Скопје

Утре без струја делови од повеќе скопски општини

Утре без струја делови од повеќе скопски општини

ЕВН известува дека заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 28.10.2021 година ( четврток ) без електрична енергија ќе останат следните корисници:

• од 08:30 до 10:30 часот, корисниците од дел од улиците: Добромир Хрс и Лазар Димитров.(Општина Кисела Вода)
• од 08:30 до 12:00 часот, корисниците од дел од ул. Зеленгора. (Општина Кисела Вода)
• од 08:30 до 12:30 часот, објектите на бул. Гоце Делчев во близина на Бензиската пумпа – Макпетрол спроти поранешниот Саем, како и околните објекти на кејот Димитар Влахов до зградата на МРТВ. (Општина Центар)
• од 09:00 до 12:00 часот, корисниците од дел од ул. Драчевска и ул. Студеничанска во с. Драчево, (Општина Кисела Вода), и во истиот термин од 09:00 до 12:00 часот корисниците од ул. 60 во с. Волково. (Општина Ѓорче Петров)
• од 11:00 до 13:00 часот, корисниците од дел од с. Студеничани, (од џамијата кон училиштето). (Општина Студеничани)

Коронавирус