понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 11
home Скопје

Утре без струја делови од општините Центар, Аеродром и Сарај

Утре без струја делови од општините Центар, Аеродром и Сарај

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека за утре, четврток, се планирани следните технички зафати во електро-системот на Град Скопје, а без електрична енергија ќе останат делови од општините Аеродром, Центар и Сарај.

• во време од 08,30 – 16,00 часот дел од ул. Тодор Чангов со подулиците, делот после ресторанот Едера (О. Аеродром);
• во време од 08,00 – 12,00 часот – дел од ул. Ѓорѓи Абаџиев и ул. Кумровец (о. Центар) и
• во време од 12,00 – 14,00 часот с. Љубин ул. 3 и околните улици (о. Сарај).

Коронавирус