сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 132
home Скопје

Утре без струја делови од општина Центар

Утре без струја делови од општина Центар

Заради реконструкција на водоводна мрежа со пречник 80 мм на ул. „Павел Шатев“, утре без вода ќе бидат делови од општина Центар.

Како што информираат од РЦУК, во перод 09:00 часот до завршување на интервенцијата без вода ќе бидат корисниците од улица „Серска“, дел од улица „Партениј Зоографски“, улица „Димче Мирчев“, дел од улица „50-та Дивизија“ и објектот на МВР во населба Црниче, сите во општина Центар.

Локални избори 2021