среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 138
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Скопје

Утре без струја делови од неколку скопски општини

Утре без струја делови од неколку скопски општини

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 15.01.2021 година ( недела ) без електрична енергија ќе останат:

во периодот од 10:00-11:00 часот ќе останат корисниците од ул.Улоф Палме (од бр.11-15). (општина К.Вода)

-во периодот од 09:00-15:00 часот ќе останат корисниците на с.Марино (поточно на почетокот на с.Марино делот кон с.Кадино). (општина Илинден), како и дел од с.Орман во истиот период од 09:00-15:00 часот . (општина Ѓ.Петров)

Коронавирус